icon phone Skontaktuj się z nami: +48 74 641 94 00(Pn-Pt: 8:00-16:00) Znajdź nas na:
icon phone Skontaktuj się z nami: +48 74 641 94 00(Pn-Pt: 8:00-16:00) Znajdź nas na:

Blog

CONDITOR StartUp: Rozwijamy przedsiębiorczość lokalnej Młodzieży

Autor: Grzegorz ProkopczukDodano: 31.10

W ubiegły poniedziałek, 23 października w Centrali naszej firmy odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu CONDITOR StartUp. Tym samym, razem z uczniami Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica wyruszyliśmy w ekscytującą przygodę, która będzie doskonałą okazją do zdobycia przez uczestników projektu wiedzy biznesowej w zakresie budowania własnej działalności, w warunkach pracy zespołowej, ale również do zbudowania wartościowych relacji (dla obu stron ), nie zapominając o bardzo atrakcyjnych nagrodach, które CONDITOR przewidział dla zwycięzców.

CONDITOR StartUP zdjęcie grupowe

Ale od początku ? Co właściwie kryje się pod nazwą projektu CONDITOR StartUp ?

Jest to innowacyjny projekt szkoleniowy, który odbywa się w formie turnieju klas, pod patronatem CONDITOR. Naszym głównym celem jest promocja przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, dostarczanie wiedzy na temat prowadzenia własnej działalności oraz pokazywanie uczniom, jak wiele czynników składa się na osiągnięcie sukcesu biznesowego.

W tegorocznej, trzeciej już edycji projektu, naszym partnerem jest Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy objąć patronatem szkołę, która ma w swojej ofercie kształcenie o profilu ekonomicznym, ponieważ to właśnie do klas  takiego profilu skierowywaliśmy nasz projekt.

Przez kolejne 8 miesięcy uczniowie w pięciu 4- osobowych reprezentacjach klas wezmą udział w niezwykłym procesie nauki, zdobywając cenną wiedzę związaną z prowadzeniem własnej działalności. Harmonogram projektu przewiduje, iż każdy z 8 dni szkoleniowych poświęcony zostanie innej tematyce i składać się będzie z dwóch bloków: części merytorycznej wykładowej oraz drugiej, warsztatowej, poświęconej pracy w grupach. To doskonała okazja dla uczniów do zdobycia wiedzy praktycznej i nabywania umiejętności niezbędnych w świecie biznesu.

Jednak najważniejszym elementem projektu jest konkurs na najlepszy biznesplan! Każda z reprezentacji klas, już na pierwszym spotkaniu, wylosowała jeden profil działalności gospodarczej, dla której, przez cały cykl szkoleniowy, wraz ze wsparciem całej swojej klasy, będzie miała za zadanie przygotować pisemny biznesplan. Ostatni dzień szkoleniowy zostanie poświęcony prezentacji tych planów, a grupy będą miały swobodę wyboru formy prezentacji swoich prac.

CONDITOR StartUp Warsztaty

Jesteśmy podekscytowani możliwością wspierania młodych ludzi w rozwijaniu ich przedsiębiorczych umiejętności i kształtowaniu przyszłych liderów biznesu. To nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale także do zbudowania wartościowych relacji i doświadczenia pracy zespołowej.

Trzecia edycja CONDITOR STARTUP to kolejny krok w naszym zaangażowaniu w rozwijanie przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia naszego regionu. Cieszymy się, że możemy być częścią tego ekscytującego procesu i razem z uczniami dążyć do osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Trzecia edycja CONDITOR STARTUP to kolejny krok w naszym zaangażowaniu w rozwijanie przedsiębiorczości wśród młodego pokolenia naszego regionu. Cieszymy się, że możemy być częścią tego ekscytującego procesu i razem z uczniami dążyć do osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, aby być na bieżąco z informacjami o projekcie oraz śledzić postępy uczestników. Razem tworzymy przyszłość biznesu!

Odwiedź stronę StartUP po więcej informacji.


autor
Autor: Grzegorz Prokopczuk Reklamą zajmuję się od 2007 roku. Pracę w CONDITOR rozpocząłem w Dziale Wsparcia Agenta, poznając w ten sposób specyfikę i potrzeby Agentów Ubezpieczeniowych. Od 2017 roku współtworzę dział marketingu firmy. Stary „Corelowiec”, zauroczony pakietem Adobe. Można mnie spotkać zarówno przed komputerem jak i na drabinie. Interesuję się pożarnictwem, jako Strażak-Ochotnik biorę częsty udział w działaniach ratowniczych.