icon phone Skontaktuj się z nami: +48 74 641 94 00(Pn-Pt: 8:00-16:00) Znajdź nas na:
icon phone Skontaktuj się z nami: +48 74 641 94 00(Pn-Pt: 8:00-16:00) Znajdź nas na:

Blog

CONDITOR StartUp: kreatywność i zaangażowanie

Autor: Nikola NiżniowskaDodano: 22.12

Za nami już 3 spotkania w ramach projektu CONDITOR StartUp. Gdybyśmy już teraz mieli ocenić tegoroczną edycję w dwóch słowach, byłyby to z pewnością kreatywność i zaangażowanie.  Jednak po kolei, czyli co wydarzyło się dotychczas?

CONDITOR StartUP zdjęcie grupowe

 

Program szkoleniowy został ułożony tak, aby zawierał w prawidłowej kolejności każdy etap planowania, a następnie założenia działalności. Podczas pierwszego spotkania uczniowie każdej z klas wylosowali swój pomysł na biznes. Tym sposobem każda klasa opracowuje inny rodzaj firmy i ma okazję uczyć się od siebie nawzajem. Tak oto w kuluarach naszego projektu tworzy się:

  • sala zabaw dla dzieci
  • organizator imprez
  • kosmetyczka
  • bistro
  • kręgielnia, funkcjonująca również jako miejsce z innymi aktywnościami

Podczas pierwszego spotkania nie mogło zabraknąć części merytorycznej skupiającej się między innymi na sposobach badania rynku, konkurencji oraz metodach obierania wizji i misji firmy. Tego dnia dzięki zastosowaniu bardzo ciekawych testów, uczniowie poznali też swoje ukryte predyspozycje co pomogło im ustalić swoje role i zadania w każdym zespole.

Drugie spotkanie to prawdziwa bomba informacji, a mowa księgowości w firmie. Tego dnia skupiliśmy się na formach opodatkowania i formach prowadzenia działalności. Wszystko to, w bardzo ciekawy i przejrzysty sposób, przedstawił Łukasz Majerczyk z Kancelarii Finansowo-Rachunkowej Łukasz Majerczyk. Uczniowie mieli możliwość przetestować zdobytą wiedzę w praktyce i podczas pracy w grupach obliczali najkorzystniejszą formę opodatkowania nie tylko dla swojej, ale dla wszystkich działalności wylosowanych również przez inne klasy. Dziękujemy Łukaszowi za chęć pomocy i uczestnictwa w naszym projekcie!

CONDITOR StartUP warsztaty

Trzeci dzień szkoleniowy poświęcony został w dalszej części zagadnieniom księgowym. Uzupełniliśmy wiedzę w zakresie rodzajów kosztów oraz tworzenia rachunku zysków i strat. Oprócz tego uczniowie poznali formy zatrudnienia, sposoby formalizacji działalności i spółki, a w dalszej części zastanawialiśmy się jakie normy, wymogi urzędowe i lokalowe musi spełnić każda z wylosowanych działalności. Trzecie spotkanie zakończyło się intensywną pracą w grupach oraz podsumowaniu najważniejszych elementów każdego spotkania które uczniowie będą musieli ująć w swoich biznesplanach.

CONDITOR StartUP warsztaty

Tym samym zakończyliśmy pierwszą część projektu, która dotyczy opracowania biznesplanu w zakresie podstaw funkcjonowania działalności, a 2024 rok otwieramy wraz z naszym działem marketingu i to właśnie marketing będzie tematem styczniowego spotkania. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem ile kreatywnych pomysłów i rozwiązań proponują uczniowie i z niecierpliwością czekamy już na prezentację ich prac.

Ale do tego jeszcze chwila ! Zostańcie z nami po więcej

 


autor
Autor: Nikola Niżniowska W CONDITOR pracuję od 2017 roku, a od 2021 roku zasilam szeregi działu Administracji, w którym zajmuję się między innymi obszarem ochrony danych osobowych oraz innych ustaw, które regulują pracę Agentów Ubezpieczeniowych. Praca dostarcza mi też wiele wyzwań, szczególnie tych z § w treści, które bardzo lubię. Lubię długie spacery, szczególnie te wzdłuż plaży i szlaków górskich, nie odmawiam dobrej książce, a w okresie przedświątecznym maniakalnie dekoruję pierniki dla całej rodziny.